0

V Kalifornii se zřítil stíhací letoun F-16, pilot se katapultoval

Vidělo: 1282 lidí

Víceúčelový stíhací letoun 4. generace F-16 se ve čtvrtek (po půlnoci SELČ) při cvičném letu zřítil, pilot se stihl katapultovat. Podle prvních informací za nehodu může porucha na hydraulickém systému. Informuje o tom televizní stanice CNN.

Pilot se vracel na leteckou základnu March Air Reserve Base. Pilot se stihl z letounu katapultovat. Stíhací letoun se následně zřítil na skladiště a způsobil požár. Americké úřady informují, že v budově ani jejím okolí nikdo nebyl zraněn.

K nehodě došlo ve čtvrtek odpoledne místního času (krátce po půlnoci SELČ). Problémy se strojem pilot zjistil při návratu na základnu, která leží v okrese Riverside východně od Los Angeles. Po katapultování pilota letoun prorazil střechu skladu, který leží nedaleko vojenské základny. Pilot byl převezen do nemocnice a vyšetření ukázalo, že nebyl vážně zraněn.

Ředitel společnosti See Water, která je majitelem společnosti, informoval, že nikdo z pracovníků ze skladu nebyl zraněn. Mluvčí místních hasičů Fernando Herrera uvedl, že náraz letadla způsobil malý požár. Letecká nehoda uzavřela blízkou dálnici v obou směrech. Na místě zasahovaly hasičské a záchranné jednotky.

Místní oddělení NBC uvádí, že v důsledku zřícení stíhacího letounu byli tři lidé na zemi lehce raněni. Mluvčí hasičů také dodal, že celkem bylo do nemocnice k ošetření převezeno 12 lidí.

F-16 Fighting Falcon je stíhací letoun 4. generace, který nahradil předchozí generaci letounů jako F-4Phantom II a další typy. Letadlo využívá ve svých armádách velké množství států, z Evropy je to Polsko, Norsko, Nizozemsko, Portugalsko, Dánsko a další. O nákupu uvažuje i slovenská armáda.

V loňském říjnu došlo ke kurióznímu případu, kdy hlavním aktérem byl stíhací letoun F-16 a belgický mechanik. Pracovník prováděl klasickou údržbu F-16, ale omylem spustil jeho šestihlavňový kanon a nepochybně zasáhl stroj, který stál nedaleko opravovaného. Stroj okamžitě explodoval a shořel. Střelec údržbář, který neštěstí způsobil, byl v hangáru ještě s jedním kolegou. Oba utrpěli popálenin. Hodnota zničeného stíhacího letounu dosahovala 15 milionů liber (440 milionů korun).

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.