0

V Londýně protestují proti příjezdu Trumpa

Vidělo: 1310 lidí

Dnes 4. června v Londýně probíhají protesty na znamení nesouhlasu s příjezdem amerického prezidenta Donalda Trumpa. Sledujte přímý přenos na naší webové stránce.

Organizátoři demonstrací uvedli, že hlavními tématy protestu by byla dělící a nenávistná politika Trumpa, změna klimatu, práva migrantů, práva žen, práva LGBT a odborová práva. Uvádí The New York Times.

Americký prezident Donald Trump se nachází na oficiální návštěvě ve Velké Británii, kde by se měl setkat s premiérkou Theresou Mayovou a řadou podnikatelů.

Několik tisíc protestujících se účastní protestní akce proti Trumpovi v Londýně a lídr Labouristické strany Jeremy Corbyn se podle očekávání připojí k demonstracím a vystoupí s projevem.

Trump a první dáma USA Melanie dorazili do Velké Británie v pondělí. Královna Alžběta II.  přivítala pár v Buckinghamském paláci, během dne proběhly královské ceremonie, prohlížení dárků, prohlídka Westminsterského opatství a hostina.

Mnohá média však uvádí, že tato Trumpova návštěva bude pro partnerství USA a Velké Británie spíše jakousi zatěžkávací zkouškou než oslavou jejich tradičního „zvláštního vztahu“.

Dříve Trump zaútočil na londýnského starostu a napsal na Twitteru, že je úplný loser a raději by se měl soustředit na městskou kriminalitu.

Mluvčí londýnského starosty Sadiqa Amana Khana označil prohlášení amerického prezidenta Donalda Trumpa, který ostře kritizoval tamního starostu těsně před svým příjezdem do Velké Británie, za dětinské urážky.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.