0

Švédským Linköpingem otřásl výbuch

Vidělo: 1302 lidí

Obytným domem ve švédském městě Linköping otřásl výbuch, na místo exploze vyrazilo přibližně dvacet sanitek. Napsal o tom portál The Local.

K výbuchu došlo kolem 9 hodin místního času. Asi 20 sanitek bylo posláno na místo incidentu na sídlišti v Hamngatanu.

„Začali jsme dostávat velké množství hovorů od lidí o velkém výbuchu v centru Linköpingu, v Hamngatanu. Vyrazili jsme na místo, abychom zabezpečili místo činu. Uzavřeli jsme oblast a pracujeme na tom, abychom zjistili, co se stalo,“ uvedl Björn Öberg z policie Linköpingu pro Aftonbladet.

Místo výbuchu ve švédském Linköpingu

Místo výbuchu ve švédském Linköpingu 

„Stál jsem ve sprše, když jsem ucítil, že se celý dům třese. Pak se ozval zvuk jako hrom,“ řekl jeden ze svědků Pontus Johansson.

„Byl tam chaos a obrovské množství policie,“ uvedl další svědek.

85letý Gösta Sundin, který žije v přízemí domu, řekl, že slyšel obrovský výbuch v 9 hodin.

80letá Hillevi Ljunggrenová, která žije v domě se svým manželem už 30 let, je v současné době na dovolené, ale její syn jí zavolal, aby jí řekl, že výbuch byl slyšet až sedm kilometrů daleko. „Jak hrozné,“ reagovala Ljunggrenová.

Podle jednoho ze zdrojů, kterého citoval Aftonbladet, výbuch bylo slyšet až 7 km daleko.

Policejní tisková mluvčí Åsa Willsundová uvedla, že v tuto chvíli neexistuje jasný důkaz o tom, co způsobilo výbuch, ale že bylo zahájeno vyšetřování „obecně nebezpečné destrukce“.

„Teď je situace taková, že máme podezření, že šlo o zločin, ale také nemůžeme vyloučit, že se jednalo o nehodu, která to způsobila, vše ukáže až technické šetření na místě činu,“ řekla Willsundová.

Navzdory obrovským škodám na samotném domě a okolních budovách policie ohlásila jen drobná zranění. Dosud bylo 19 zraněných převezeno do nemocnice s menšími zraněními.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.