0

Zuckerberg je osobně zodpovědný za únik osobních dat uživatelů Facebooku

Vidělo: 1332 lidí

Zakladatel sociální sítě Facebook Mark Zuckerberg může mít přímý vztah k problémům s bezpečností osobních dat uživatelů. Podle údajů zdrojů The Wall Street Journal to vyplývá z vyšetřování iniciovaného v roce 2018 americkou Federální obchodní komisí (FTC).

Podle údajů novinových zdrojů se měl Facebook od roku 2012 řídit vyhláškou Federální obchodní komise (FTC) USA o důvěrnosti uživatelských dat.

Řada elektronických dopisů, ketré byly v té době odeslány, však svědčí o tom, že vedení Facebooku a osobně Mark Zuckerberg odmítli udělat z vyhlášky FTC prioritu společnosti.

V novinách zdůraznili, že skutečnost možného zveřejnění dopisů ovlivnila přání vedení společnosti urovnat námitky komise, neboť to může mít negativní vliv na pověst společnosti.

V článku WSJ se neupřesňuje, v jakých konkrétních dopisech jsou obsaženy tyto informace a kolik z nich souvisí s Zuckerbergem.

Investoři Facebooku se již loni v létě pokusili přinutit Zuckerberga k odchodu z funkce předsedy představenstva. Business Insider napsal, že se po řadě skandálů souvisejících s obviněními ze zásahu do voleb a úniku dat vyslovila většina nezávislých akcionářů pro sesazení zakladatele sociální sítě z funkce předsedy a také požádali, aby na jeho místo byl jmenován nezávislý kandidát. Noviny uvedly, že návrh investorů byl několikrát zamítnut, protože Zuckerberg a jeho zaměstnanci, kteří jsou vůči němu loajální, vlastní druh akcií, který jim poskytuje právo na větší počet hlasů.

Společnost Facebook se již dříve dostala do politického skandálu v USA. Média informovala, že firma Cambridge Analytica, která spolupracovala s prezidentem USA Donaldem Trumpem, získala neligitimně data 50 milionů uživatelů Facebooku. Na základě těchto dat odhadovali analytici politické názory voličů a předváděli jim reklamu, která byla nacílena na zónu jejich zájmů.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.