0

Bývalého šéfa UEFA Michela Platiniho zadržela policie

Bývalý prezident Unie evropských fotbalových asociací (UEFA) a bývalý fotbalista Michel Platini byl v úterý ráno zatčen. K jeho zadržení došlo ve Francii a týká se vyšetřování přidělení organizace fotbalového mistrovství světa v roce 2022, které proběhne v Kataru. Informují o tom evropská média.

Bývalého prezidenta UEFA ve vazbě čeká výslech kvůli údajnému ovlivňování volby dějiště MS 2022 v Kataru. Média uvádí, že Platini měl být převezen do areálu Úřadu boje proti korupci.

Jeho zadržení by mělo být spojeno s devět let starou záležitostí, kdy v prosinci 2010 na půdě FIFA proběhlo zvolení organizace fotbalového MS 2022 Kataru a zároveň MS 2018 Rusku.

V roce 2014 se Platini údajně navíc sešel s někdejším šéfem Asijské fotbalové konfederace a občanem Kataru Mohamedem Bin Hammamem, kterému etická komise pozastavila činnost ve všech fotbalových organizacích.

Mistrovství světa ve fotbale 2022 v Kataru

Fotbalové mistrovství světa v roce 2022 bude již 22. mistrovstvím, které bude pořádat federace FIFA. Závěrečný turnaj proběhne v Kataru a bude to první MS ve fotbale dospělých, které proběhne v arabské zemi. Navíc se turnaj mimořádně odehraje až v listopadu a prosinci.

Zvolení arabské země, kde není dbáno na lidská práva, nebo je zakázána homosexualita, vyvolalo řadu problémů.

Etická komise FIFA ale už v listopadu 2014 oznámila, že vyšetřování údajné korupce neodhalilo dostatečné důvody pro znovuotevření volebního procesu a výběr nového pořadatele.

Obvinění z korupce a uzavírání volebních paktů, která se objevila hned po zvolení Kataru jako pořadatele MS 2022, se podle vyšetřovatelů nepodařilo prokázat.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.