0

Druhý stupeň poplachu. Na Rakovnicku hoří les

U obce Srbeč na Rakovnicku dnes ráno začal hořet les. Plameny prozatím zasáhly asi 500 metrů čtverečních a hasiči tak vyhlásili druhý stupeň poplachu. Zásah jim komplikuje obtížně přístupný terén. ČTK to sdělil mluvčí středočeských hasičů Petr Svoboda.

Tísňová linka oznámení požáru přijala krátce před 7:30. Na místě je aktuálně osm jednotek, což čítá několik desítek hasičů. Tiskový mluvčí uvedl, že hasičům práci komplikuje špatně přístupný terén.

„Je tam velice špatný přístup, zřídili jsme čerpací stanoviště v Srbči,“ uvedl ČTK Svoboda.

Mluvčí také dodal, že zásah hasičů potrvá delší dobu. Navíc hasiči zatím nedostali plameny pod kontrolu.

Aktualizujeme.

Požáry ve Středočeském kraji

Hasiči ve Středočeském kraji vyhlásili druhý stupeň požárního poplachu i včera, kdy v Drahenicích nedaleko Březnice na Příbramsku hořel dům. V době příjezdu prvních jednotek byla už střecha rekrečaního objektu požárem zcela zasažena. Hasiči požár likvidovali třemi C proudy a k hašení využili i výškovou techniku. Z hořícího domu vynesli dvě propanbutanové láhve. 

Škoda vzniklá požárem byla předběžně vyčíslena na 1,5 milionu korun.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.