0

Německý soud poslal na pět let do vězení ženu bojovníka IS

Vidělo: 1334 lidí

Vrchní zemský soud ve Stuttgartu v pátek odsoudil k pětiletému vězení 32letou Němku za členství v teroristické organizaci Islámský stát. Policie Sabinu S. zadržela loni v létě v Baden-Badenu při návratu do Německa, informovala agentura DPA.

Odsouzená žila od konce roku 2013 do srpna 2017 v Sýrii a v Iráku. Podle spolkového státního zastupitelství nedlouho po příjezdu do Sýrie se provdala za jednoho z bojovníků IS, kterého do té doby neznala.

Spolu s ním pak žila a vedla jeho domácnost. Sabine S. na několika internetových blozích podle obžaloby vychvalovala život s organizací Islámský stát. Cílem bylo nalákat co nejvíce lidí, aby přijeli do krizových oblastí.

Její manžel byl později zabit v bojích. Během soudního řízení ve Stuttgartu se žena teroristické organizace zřekla, uvedla DPA.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.