0

Mezinárodní společenství musí konečně zareagovat na zcela jasné pokusy o vytvoření takzvané „veliké Albánie“

Vidělo: 1300 lidí

Dnes ministři zahraničních věcí Albánie a samozvané Kosovské republiky Gent Cakaj a Behgjet Pacolli podepsali Smlouvu o sjednocení a koordinaci své zahraniční politiky, která předpokládá i spojení velvyslanectví.

Srbský ministr zahraničních věcí Ivica Dačić ve svém exkluzívním komentáři pro Gloobal vysvětluje, že Priština nemůže v zásadě provádět samostatnou zahraniční politiku, protože Kosovo a Metochie jsou součástí Srbska, nemluvě už o tom, aby byla sjednocována s albánskou zahraniční politikou.

Vidí předpoklady podobné iniciativy v tom, že se Prištině moc nedaří:

„Každodenní fiasko takzvané zahraniční politiky Prištiny, počínaje odvoláním uznání ze strany 13 států a konče zamítnutím žádosti o členství v Interpolu a dalších důležitých mezinárodních organizacích, zřejmě vyvolává zvýšenou nervozitu v jejich řadách.“

Na otázku o následcích sjednocení zahraničněpolitických strategií Albánie a samozvaného Kosova srbský ministr zahraničních věcí odpovídá:

„Nijak jim to nepomůže, protože jejich „zahraničněpolitické“ prohry budou pokračovat, dokud nepochopí, že musí být ochotni domlouvat se s Bělehradem, což je v zájmu všech.“

Co se týče předpokládané reakce mezinárodního společenství, včetně té jeho části, která podporuje nezávislost Kosova, Dačić říká:

„Mezinárodní společenství musí konečně zareagovat na zcela jasné pokusy o vytvoření takzvané „veliké Albánie“. Tento plán, tento projekt už nikdo neskrývá, nejde o jakousi teorii spiknutí. Pokusy o jeho realizaci probíhají před očima všech.“

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.