0

Žluté vesty protestují v Paříži. Je to finální akce?

Vidělo: 1330 lidí

Dnes, 6. července, na území Francie znovu probíhají protesty hnutí tzv. žlutých vest. Ale každý týden počet demonstrantů klesá, minulou sobotu bylo méně než 6 tisíc lidí; takové údaje uvedlo Les Echos.

Sami protestující tvrdí, že hnutí není mrtvé.

Od začátku se počet protestujících neustále snižuje.

17. listopadu, kdy probíhal akt I, se protestů zúčastnilo 288 tisíc demonstrantů. Od té doby počet klesal. A v sobotu 29. června během 33. akce jich bylo necelých 6000 v celé Francii.

Co bude tentokrát, skončí dnes hnutí, nebo  bude i nadále pokračovat v protestech?

Zahájení demonstrací na podzim roku 2018 bylo způsobeno zvýšením daní na pohonné hmoty a rychlostními limity na provinčních silnicích. Neformálním vůdcem hnutí se stal 33letý řidič kamionu Eric Drouet.

Současně si opoziční hnutí vybralo motocyklovou reflexní vestu jako uniformu pro své aktivisty. Od té doby protestující rozšířili své požadavky, aby zahrnuli nejen socioekonomické, ale i politické otázky.

Výsledky voleb do Evropského parlamentu, které se konaly na konci května, žluté vesty zklamaly. Jejich kandidáti nezískali ani 1 % hlasů a nepřekonali tak pětiprocentní hranici nezbytnou pro získání křesel v Evropském parlamentu. Žluté vesty budou nyní muset pokrýt všechny náklady na volební kampaň, protože ty jsou kompenzovány pouze těm politickým stranám, které dokázaly získat alespoň 3 % hlasů. 

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.