0

„Kousky kovu na letištní ploše po startu.“ Letadlo Smartwings nedoletělo do Egypta

Vidělo: 1293 lidí

Letadlo české společnosti Smartwings dnes v noci nedopravilo své cestující z Budapeště do egyptské Hurgády. Maďarský AIRportal informuje, že jedno z kol 30 let starého Boeingu 737-400 mohlo být poškozené při startu z letiště, protože na dráze byly nalezeny stopy pneumatik a kousky kovu.

Cesta na dovolenou pro turisty, kteří v noci letěli z Budapešti, se o něco natáhla. U letadla s registrační značkou UR-CNP došlo k problému s podvozkem a kvůli tomu se letoun musel hodinu po startu vrátit zpátky a nouzově přistát. Na palubě bylo 151 cestujících a devět členů posádky.

Web AIRportal.hu dodal, že si pilot letadla letícího po letounu Smartwings všiml na letištní ploše kousků kovu a stop po pneumatikách. Po přistání se prý mělo ukázat, že obě pneumatiky Boeingu na jedné straně podvozku byly proražené.

Jednalo se o charterový let 7O 5298 pro maďarské cestovní kanceláře.

Mluvčí společnosti Smartwings Vladimíra Dufková informovala o bezpečném přistání a potvrdila, že nikdo nebyl zraněn.

„Posádka letounu se rozhodla pro návrat na letiště v Budapešti z důvodu podezření na poškození pneumatiky podvozku během vzletu,“ uvedla Dufková a doplnila, že posádka jednala v souladu s přísnými bezpečnostními a provozními předpisy společnosti. 

„Na tento let z Budapešti do Hurgády jsme nasadili jiné letadlo, které je na cestě do cílové destinace,“ dodala.

Podle internetových databází je letadlo s registrační značkou UR-CNP staré 30 let a čtyři měsíce. Aktuálně patří ukrajinským aerolinkám YanAir a za svou služební historii létalo mimo jiné i v barvách indonéských Adam Air, tádžických East Air či afghánských Pamir Airways.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.