0

Doosan Škoda Power získala zakázku na modernizaci jaderné elektrárny na Slovensku

Vidělo: 1328 lidí

Plzeňská společnost Doosan Škoda Power získala od společnosti Slovenské elektrárny, která je největším výrobcem elektřiny na Slovensku, zakázku za 28 milionů eur, aby zmodernizovala turbíny druhého bloku slovenské jaderné elektrárny v Mochovcích.

Cílem je zvýšení výkonu slovenské jaderného bloku elektrárny 470 megawattů na 501 megawattů. Práce jsou naplánovány na podzim roku 2020.

Podle smlouvy, pokud plzeňská společnost skončí zakázku dříve, než je napsáno v plánu, může dostat bonus 210 000 eur.

Slovenské elektrárny považují plzeňskou společnost Doosan Škoda Power právním nástupcem původního výrobce zařízení, které instalovali v Mochovcích v 80. letech.

Jaderná elektrárna Mochovce leží na jihu Slovenska mezi městy Nitra a Levice. V současné době elektrárna provozuje dva jaderné tlakovodní reaktory, každý s výkonem 470 MW. Výstavba elektrárny Mochovce začala v listopadu 1982, ale v roce 1991 byla pro nedostatek financí zastavena. V roce 1995 slovenskou vládou byl schválen plán na dostavbu těchto dvou bloků. Bloky uvedly do provozu v červenci 1998 a v prosinci 1999. Výkon každého z nich už v roce 2008 vzrostl zhruba o sedm procent z původních 440 megawattů. Tyto bloky mají plánovanou životnost do roku 2058. Každý blok vyrobí ročně asi 3 000 GWh, což pokrývá 10 % spotřeby elektrické energie Slovenska.

V roce 1985 byla zahájena výstavba dalších dvou bloků na bázi stejného typu sovětských reaktorů, ale pro nedostatek financí byla stavba v roce 1992 zastavena a zakonzervována. V roce 2008 stavba opět začala. Dokončení dvoubloků se původně plánovalo na rok 2012, ale spuštění se posouvá a také značně vzrostl rozpočet projektu.

Společnost Slovenské elektrárny provozuje kromě elektrárny v Mochovcích také další jaderné bloky v Jaslovských Bohunicích. Výkon těch bloků byl před osmi lety zvýšen na 505 megawattů. Jaderné elektrárny mají na výrobě elektřiny na Slovensku největší podíl.

Společnost Doosan Škoda Power je česká firma se sídlem v Plzni, která dodává parní turbíny od 10 MW do 1200 MW. Její historické počátky sahají do roku 1904, kdy Škoda vyrobila první parní turbínu o výkonu 420 kW.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.