0

V Řecku hoří les na ostrově Euboia. Athény hašení nezvládají, žádají o pomoc EU

Vidělo: 1299 lidí

Řecko se v úterý odpoledne obrátilo na EU o pomoc při hašení silného lesního požáru na ostrově Euboia. Učinilo tak v rámci mechanismu civilní obrany Unie. Letadla z Chorvatska a Itálie již míří do země. Informoval o tom řecký Generální sekretariát civilní obrany.

V noci začal na ostrově Euboia silný lesní požár. Ráno byly celé Athény zahlceny smogem.

„Požár na ostrově Euboia začal dnes v 03:16 v oblasti Agrilitsa. Nyní je zde 227 hasičů, 75 vozidel, 7 pěších skupin hasičů a vojáků, dobrovolnické oddíly, 6 letadel a 6 vrtulníků. Rychlost větru přesáhla 8 bodů podle Beaufortovy stupnice. Oheň se rozšířil do hustého borového lesa,“ sdělila služba civilní ochrany.

Na návrh šéfa hasičského sboru byly evakuovány čtyři vesnice. Uvádí se, že armádní a komunální technika pracuje na vytvoření ochranného pásma před městem Psachna.

V oblasti požáru byl večer vyhlášen nouzový stav.

Řecký premiér Kyriakos Mitsotakis kvůli požárům přerušil svou dovolenou a vrátil se do Athén, v úterý večer navštíví koordinační středisko hasičských služeb. V sobotu premiér odcestoval na krátkou dovolenou na Krétu, kde měl v plánu zůstat do 15. srpna a poté plánoval návštěvu ostrova Tinos.

V Řecku došlo v posledních dnech k několika velkým požárům. V důsledku 40stupňového vedra a vichřic je deklarována nejvyšší, to znamená pátá úroveň nebezpečí požáru.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.