0

Pryč s masem, vegetariáni hrozí ochromením Londýna stávkou vsedě

Vidělo: 1271 lidí

Skupina aktivistů plánuje v říjnu stávku vsedě v britské metropoli, aby vyzvali vládu vzdát se masa a mléčných výrobků na státní úrovni, píše The Independent. Svoje požadavky argumentují radami OSN a průzkumem Harvardu, podle kterého rostlinná dieta značně sníží exhalace kysličníku uhličitého.

Britská skupina aktivistů Animal Rebellion chystá akci občanské neposlušnosti, aby vyzvala stát k zavedení v zemi vegetariánské diety, píše The Independent.

Portál upřesňuje, že Animal Rebellion, která má pobočky v takových městech jako Manchester a Bristol, spojí síly s Extinction Rebellion a od 7. října uspořádá dvoutýdenní stávku vsedě na ulicích Londýna. Akce se má zúčastnit přinejmenším 10 tisíc lidí.

Aktivisté z Animal Rebellion chtějí, aby ministři již nefinancovali masný a mléčný průmysl, ale místo toho pomáhali farmářům v pěstování obilnin a podpořili obyvatelstvo v přechodu na rostlinnou stravu. Tato opatření pomohou značně snížit exhalace skleníkových plynů a vytvořit v zemi společnost s nulovým výronem uhlíku.

Britský list píše, že aktivisté zakládají své přesvědčení, že maso a mléčné výrobky přispívají k změně klimatu, na zprávách OSN a Mezivládní skupiny expertů pro změnu klimatu (IPCC) a také se odvolávají na průzkum Harvardské univerzity o snížení spotřeby masných výrobků. Vědci totiž dospěli k závěru, že když britské pozemky používané dnes na krmivo pro dobytek, budou zasety obilninami, boby, ovocem a zeleninou, zachrání to planetu před devíti lety exhalací dioxidu uhlíku. Tato strava, praví se v práci vědců, umožní navíc nakrmit všechny a nepotřebuje daně.

Podle názoru Alexe Lockwooda, šéfa a mluvčího Animal Rebellion, jsou průmyslová živočišná výroba a rybolov hlavními příčinami výronů kysličníku uhličitého: podle některých dat činí jejich přínos 51 %, i když některé průzkumy uvádějí 14-20 %. Průzkum navíc ukázal, že výroba masa je příčinou znečištění vody a kácení lesů v Amazonii na výrobu sóji.

Lockwood rovněž zdůraznil, že nejen ochránci zvířat, kteří „zasévají paniku“, ale „takové vážené organizace jako OSN a IPCCtrvají na přechodu na rostlinnou stravu. Podle aktivisty jsou někteří členové skupiny připraveni na zatčení během akce a předem se omlouvají za způsobené nepříjemnosti. „Máme za to, že kvůli nečinnosti světových lídrů vzniká nutnost porušení pořádku, abychom dosáhli aspoň nějakých adekvátních změn,“ podělil se Lockwood o svůj názor s The Independent. „Kdyby existoval lepší způsob, méně nepohodlný, využili bychom ho.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.