0

Byly odhaleny detaily o únosci autobusu v Rio de Janeiro, který byl údajně vyzbrojen dětskou pistolkou

Byly odhaleny podrobnosti o o únosci autobusu v Rio de Janeiro v Brazílii. V úterý ráno neznámý muž unesl autobus na silničním mostu Rio-Niterói a vzal si jako rukojmí 37 cestujících. Pachatel se na začátku představil jako vojenský policista. Řidiče autobusu donutil zastavit, když vyhrožoval, že autobus polije benzinem a zapálí.

Ostřelovači z policejní zásahové jednotky se podařilo pachatele zlikvidovat, když okolo 9:00 (14:00 CET) vystoupil z autobusu. Nikdo z unesených nebyl zraněn.

Co je o něm v současné době známo:

  • Média informovala, že únosce byl vyzbrojen nožem a dětskou pistolkou, což ještě musí být potvrzeno.
  • Jeho totožnost nebyla dosud oficiálně odhalena, ale podle UOL je podezřelým William Augusto da Silva. Narodil se v roce 1999.
  • Po čtyřhodinovém čelení byl zlikvidován ostřelovačem.
  • Podle mluvčího dopravní policie muž žádné požadavky neměl a zdálo se, že má „psychické problémy“. Informovala TV Globo.
  • Jeden z rukojmí, Hans Moreno, uvedl, že chování pachatele nebylo agresivní, spíše byl „velmi klidný“.
  • Šest z 37 rukojmí bylo propuštěno v prvních několika hodinách, s tím, že mají říkat, že únosce hrozil zapálit vozidlo po rozlití benzínu v autobuse.
  • Elitní policejní jednotka Rio de Janeiro, známá jako BOPE, měla na starosti hodinová jednání s mužem, jehož motivy zůstávají neznámé.
  • Guvernér města Wilson Witzel oznámil na Twitteru, že rukojmí byli osvobozeni, a že nikdo z nich nebyl zraněn. Ocenil policii za „příkladný výkon“ a potvrdil, že únosce byl zabit.
скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.