0

Čínská vláda si nepřeje eskalaci obchodní války s USA a je připravena k dialogu

Čína je rozhodně proti eskalaci obchodní války a je ochotna pokračovat v konzultacích s USA za účelem odstranění obchodních rozporů, prohlásil v pondělí čínský vicepremiér Liu Che na otevření mezinárodní výstavy intelektuálních technologií Smart China Expo.

Prohlášení vicepremiéra, který vede čínskou delegaci na všech obchodních jednáních s USA, vyznělo na pozadí nového kola obchodního konfliktu mezi předními světovými ekonomikami kvůli dalšímu vzájemnému zvýšení cel.

Čína je rozhodně proti blokádě ve sféře nových technologií, a proti obchodnímu protekcionismu. Čína vynakládá úsilí k zajištění celistvosti výrobních řetězů, jsme ochotni rešit problém na konzultacích a s pomocí spolupráce, jsme rozhodně proti eskalaci obchodní války,“ prohlásil Liu Che.

Podle jeho slov nebude eskalace obchodního konfliktu výhodná pro žádnou ze stran.

„Vítáme společnosti z celého světa, včetně těch z USA, aby investovaly v Číně, měly tu byznys, hodláme i nadále vytvářet ještě příznivější investiční klima, jsme připraveni stimulovat rozvoj intelektuálních technologií za podmínek otevřenosti,“ dodal.

Prezident USA Donald Trump předtím prohlásil, že USA zvýší od 1. září cla na čínské zboží v hodnotě 300 miliard dolarů nikoli o 10 %, jak se plánovalo, ale o 15 %. Zvýšení na další skupinu zboží ve výši 250 miliard dolarů od 1. října nebude činit 25 %, ale 30 %.

Trumpovo rozhodnutí následovalo poté, co Čína zavedla dodatečná cla na dovoz amerického zboží ve výši 75 miliard dolarů ročně. Dodatečná cla na 5078 druhů zboží vstoupí v platnost 1. září a 15. prosince. Tento krok je reakcí na rozhodnutí USA zavést 1. září a 15. prosince desetiprocentní cla na dovoz čínského zboží ve výši 300 miliard dolarů.


скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.