0

Při střelbě v Texasu zemřelo 5 lidí a 21 bylo zraněno

Počet obětí střelby v Texasu se zvýšil na pět, střelec byl zneškodněn, uvádí televizní kanál Fox 4 s odkazem na zástupce policie.

„Pět lidí zahynulo a minimálně 21 bylo zraněno,“ uvádí se ve zprávě.

Předtím se hovořilo o dvou mrtvých.

K události došlo v sobotu. Přibližně v 16.00 místního času (neděle 23:00 SEČ) na silnici spojující města Midland a Odessa zahájil neznámí pachatel střelbu.

Útok v Midlandu mířil na policisty a na náhodně jedoucí vozidla. Pachatel ve zlaté Hondě místo útoku opustil a odjel do Odessy, kde pokračoval ve střelbě. Později ukradl poštovní dodávku a pokračoval ve střelbě, dokud nebyl zneškodněn.

Policie města Odessa sdělila, že střelec byl zneškodněn. Původně se policie domnívala, že střelci byli dva, později se ukázalo, že to byl jeden člověk. Podezřelého identifikovali jako „bělocha ve věku kolem 35 let“. Ukradl auto poštovní služby.

Motivy trestného činu zatím nejsou známy, stejně jako není jasné, z jaké zbraně byla vedena střelba. Bezpečnostní orgány případ vyšetřují.

Donald Trump na Twitteru napsal, že ho generální prokurátor USA William Barr informoval o události.

„FBI a bezpečnostní orgány jsou plně zapojeny,“ uvedl prezident.

Jedná se o druhou střelbu v USA za poslední dobu. Dříve začátkem srpna útočník v americkém městě Dayton ve státě Ohio zastřelil 9 lidí a dalších 27 zranil, než byl zabit policií. Masakt, ke kterému zvolil kalašnikov, trval méně než minutu.

Pouze o několik dní dříve došlo ke střelbě ve městě El Paso v Texasu. Útočník zabil 20 lidí a dalších 26 zranil. Policii se podařilo muže zadržet. 

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.