0

Celkem 34 lidí zemřelo v důsledku požáru na lodi u pobřeží Kalifornie

Více než 30 osob zemřelo v důsledku požáru na lodi u pobřeží Kalifornie. S informacemi přišla televize s odkazem na místní hasičskou stanici

„Hasičský sbor okresu Ventura potvrdil 34 mrtvých v důsledku incidentu,“ sděluje televizní stanice.

Informace o typu lodi není uvedena. Televizní společnost poznamenává, že její délka je téměř 23 metrů.

Pobřežní stráž Los Angeles sdělila, že záchranné týmy vyrazily na místo, několik členů posádky bylo zachráněno a evakuace pokračuje i nadále.

​K situaci se vyjádřila pobřežní stráž prostřednictvím účtu na Twitteru.

„Pobřežní hlídka spustila několik záchranných akcí z místních agentur, aby byla poskytnuta pomoc více než třiceti lidem v nouzi, kteří se nachází na lodi poblíž ostrova Santa Cruz.“

​Později bylo zjištěno, že na lodi, kde vypukl požár, se údajně nacházelo 39 osob, informují RIA Novosti. Tyto informace přinesl televizní kanál CNN s odkazem na mluvčí pobřežní stráže Aarona Bemise.

Mluvčí sdělil, že záchranáři ještě nemohou na loď vstoupit kvůli trvajícímu požáru.

„Oheň slábne a znovu sílí, je možné, že je to kvůli množství paliva na palubě. Zatím nemůžeme prorazit trup a zjistit, zda jsou tam nějací živí,“ sdělil pro CNN.

Podle jeho slov jde o obchodní loď, která měří asi 23 metrů. Na lodi, jak se uvádělo, by se mělo nacházet 39 osob. Pěti členům posádky se povedlo vysednout, jelikož se nacházeli v hlavní kajutě, zbylých 34 osob bylo v podpalubí,“ dodal Bemis.

Na začátku ledna bylo informováno o tom, že při požáru dvou lodí v Kerčském průlivu zemřelo 11 lidí. 12 členů posádek bylo zachráněno.

K incidentu došlo poté, co na jedné z lodí došlo k výbuchu, začala hořet a následně se požár rozšířil i na druhou loď. Podle předběžných informací obě lodě přepravovaly zkapalněný zemní plyn (LNG). Lodě, které obě pluly pod vlajkou Tanzanie, měly údajně v době incidentu na palubě celkem 31 členů posádky. Mezi námořníky byli turečtí a indičtí občané.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.