0

Po útoku na základní školu v Číně zemřelo osm dětí

V čínském městě Enshi v provincii Chu-pej došlo k útoku na základní školu, celkem bylo zraněno deset dětí, lékaři však dokázali zachránit pouze dvě děti. O celém incidentu informuje místní policie.

K útoku došlo první školní den okolo osmé hodiny ranní místního času (2:00 CET) na základní škole v čínském Enshi. Policie operativně zadržela pachatele, kterým je 40letý místní občan. Všech deset zraněných dětí bylo převezeno do nemocnic, ale lékaři zachránili život pouze dvou z nich.

Policie ve své zprávě neuvádí, jakého útoku se pachatel dopustil, neuvádí se ani také, jestli byl ozbrojen a jaký měl motiv, který by ho vedl k útoku na děti.

Místní média uvádí, že muž je svobodný a dříve byl souzen za pokus o vraždu. Policie tyto informace zatím nepotvrdila.

Dřívější útoky v Číně

Čína v minulosti zažila řadu podobných incidentů, kdy pachatelé na děti většinou útočili nožem.

Loni v červnu jiný útočník napadl děti před základní školou v Šanghaji, tehdy zabil dvě děti.

Také v loňském dubnu se v Číně útočilo na děti, tentokrát u střední školy v severozápadní provincii Šan-si. Útočník zabil devět děti a další tucet osob zranil. Pachatelem měl být bývalý žák školy, který se mstil za šikanu, kterou ve škole musel trpět.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.