0

V Pásmu Gazy se zřítil izraelský dron

Organizace Hizballáh v noci uvedla, že nad jižním Libanonem nedaleko města Rafah sestřelila další izraelské bezpilotní letadlo. Tuto informaci potvrdil i zpravodajský server israelnationalnews.com, který se odvolává na izraelskou armádu

Podle Izraelských obranných sil (IDF) se dron v Pásmu Gazy v noci zřítil. Palestinský Hamás mezitím uvedl, že bezpilotní stroj zabavil.

„V noci se zřítil dron v jižním Pásmu Gazy. Probíhá vyšetřování incidentu,“ uvádí se na Twitteru Izraelských obranných sil.

Bezpilotní letadlo bylo sestřeleno uprostřed nedávné eskalace napětí v regionu. Izraelské obranné síly minulý týden po útoku dronů na izraelské vojenské letadlo zaútočila na pozice palestinského hnutí Hamás.

„Žádné červené linie“

Lídr Hizballáhu Nasralláh nedávno oznámil novou fázi útoků na Izrael. Televizní poselství vůdce Hizballáhu přišlo po nové vlně napětí, které vyvolaly útoky izraelských dronů v libanonském vzdušném prostoru. Jeden z nich havaroval poblíž tiskového centra Hizballáhu.

Hassan Nasralláh zveřejnil silné varování pro Izrael, kde prohlásil, že pokud židovský stát zaútočí na pozice hnutí, všechny izraelské „hranice a síly budou v ohrožení“.

Lídr hnutí Hizballáh v tom, co označuje za jasnou „zprávu“ pro Izrael, říká, že poslední eskalace napětí byla „startem pro novou fázi“. Dodal, že toto hnutí, které se nachází v Libanonu, „již nemá žádné“ červené linie. Hovořil také o útoku „hluboko v Izraeli“, pokud se hnutí znovu stane terčem útoků.

Nasralláh dodal, že „existuje nové bitevní pole, kde jsou terčem izraelské drony v libanonském vzdušném prostoru“. Pravděpodobně tím naráží na incident z minulého týdne, kdy dva izraelské drony havarovaly poblíž Bejrútu.

V roce 2006 bojoval Izrael s Hizballáhem ve válce trvající 34 dní. Izraelské síly tehdy provedly invazi do Libanonu poté, co Hizballáh zajal dva izraelské vojáky. Konfrontace stála více než 1300 životů a skončila zastavením palby, jehož bylo dosaženo pomocí OSN.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.