0

V Evropě se zamysleli nad vytvořením nové měny

Ministr financí Francie Bruno Le Maire vyzval k vypracování společné sbírky pravidel pro EU, které regulují obrat kryptoměn a také k vytvoření vlastní digitální měny. Oznámila to agentura Reuters.

Žádné detaily nové kryptoměny EU Le Maire neuvedl. Na schůzce s evropskými kolegy v Helsinkách znovu zdůraznil, že by se členské země EU měly vzdát regulování kryptoměn na národní úrovni, vyslovil se také proti přítomnosti digitální měny od Facebooku – libry - v Evropě.

Ministr zdůraznil, že se libra může používat pro nezákonné operace a ohrožuje finanční systém a svrchovanost zemí, v níž se bude užívat.

O plánech vytvoření vlastní digitální kryptoměny po zákazu všech dnes existujících dříve informovali v Číně. V Národní bance země uvedli, že vypracovávaná digitální měna nahradí hotovost a jiné kryptoměny, napomůže také obratu jüanu ve světě.

Facebook oznámil zahájení testování vlastní globální digitální měny libra v červnu tohoto roku. Sociální síť odhaduje potenciální klientelu libry na 1,7 miliardy lidí. V následujících měsících proti ní vystoupila řada zemí, včetně USA a Ruska.

Jak to je s bitcoinem?

Na začátku června Bloomberg informoval o tom, že rychlý růst bitcoinu c odvádí pozornost od hlavní věci - téměř nikdo ji nepoužívá jako platební prostředek.

Podle údajů newyorského blockchainového startupu Chainalysis bylo v prvních čtyřech měsících roku 2019 pouze v 1,3 % nákupech z celkového počtu finančních transakcí použit Bitcoin.

To znamená, že během boomu a poté poklesu v předchozích dvou letech se téměř nic nezměnilo. Je třeba poznamenat, že během vrcholu krypto bubliny na konci roku 2017 činila obchodní aktivita společnosti Bitcoin pouze 1,5 procenta.

„Burzovní obchody stále převažují v ekonomické činnosti nad bitcoinem. To ukazuje, že hlavní scénář používání bitcoinu zůstává spekulativní,“ uvedlKim Grauer, senior ekonom společnosti Chainalysis.

Dříve bylo zveřejněno, že kurz bitcoinu vyvrcholil v květnu 2018. Na vrcholu obchodování 27. května dosáhla cena za kryptoměnu 8,9 tisíc dolarů.

Od listopadu do prosince 2017 se náklady na bitcoin zvýšily z 8 tisíc dolarů na 20 tisíc, ale ke konci května 2018 se sazba vrátila na přibližně 7,5 - 8 tisíc dolarů.

V prosinci 2018 stanovila krypto měna roční minimum a klesla na 3,2 tisíce dolarů.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.