0

V Norsku vypukl požár na ropném tankeru Dubai Harmony

Poblíž norského Bergenu došlo k požáru na ropném tankeru Dubai Harmony. Podle informací policie západního Norska bylo v důsledku incidentu evakuováno asi 100 lidí.

Uvádí se, že ropný tanker se nacházel 50 kilometrů od Bergenu na terminálu Sture, který používá společnost Equinor.

„Terminál Sture: došlo k hlášení požáru na ropném tankeru Dubai Harmony, pobíhá evakuace personálu, posádka lodi je stále na palubě a podílí se na hašení požáru,“ uvádí se na policejním Twitteru.

Podle mluvčího společnosti Equinor k požáru došlo ve strojovně lodi, jeho příčiny však stále nejsou jasné. K incidentu také mělo dojít během čerpání ropy z terminálu.

Agentura NTB informovala, že tanker má na palubě 40 metrů krychlových paliva a je tam také 23 členů posádky. Provoz terminálu byl pozastaven a současně bylo evakuováno 106 lidí s výjimkou administrativního personálu.

Ve společnosti Equinor pro NRK potvrdili, že terminál je uzavřen kvůli nehodě. Televizní společnost citující záchranáře uvedla, že je tam lehká role hořícího tankeru. Uvádí se také, že jedna oběť potřebovala pomoc lékařů.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.