0

Banka Société Générale uvedla podmínku, za níž ekonomika EU unikne recesi

Ekonomika EU může uniknout recesi, když se vystoupení Velké Británie z Evropské unie nezmění v noční můru, řekl předseda představenstva banky Société Générale .

Podotkl, že v globální ekonomice existuje několik nebezpečí. A podle jeho názoru je tím největším v krátkodobé perspektivě „tvrdý“ brexit.

„Existují i jiná rizika, jako jsou obchodní války a zpomalení globální ekonomiky. Myslím si, že evropská ekonomika byla až dosud dost stabilní, nízké ceny ropy jí pomáhaly, je stabilita v krátkodobé perspektivě. Takže pokud jde o budoucnost, nestane-li se brexit hrůzou, myslím si, že se může evropská ekonomika zpomalit bez toho, aby upadla do recese, řekl bych, že to může být měkké přistání,“ řekl.

Velká Británie má vystoupit z Evropské unie 31. října, parlament ale přijal zákon, který zabraňuje brexitu bez dohody, když nebudou podmínky dohody s EU zkoordinovány a schváleny do 19. října. V tomto případě bude muset Londýn požádat o prodloužení termínu brexitu.

Přitom definitivní rozhodnutí o odložení termínu brexitu přijímá rada hlav států, které v Evropské unii zůstávají. Jednou už byl tento termín odložen z 29. března na 31. října letošního roku.

Recese v USA? Také

Na konci srpna bylo informováno o tom, že USA mohou přistoupit na snížení daní a zrušení některých cel kvůli nebezpečí recese. Napsaly toí NYT a WP. Podle jejich údajů nehledě na Trumpova prohlášení o výborném stavu ekonomiky se Bílý dům začal připravovat na úpadek.

Bílý dům začal vypracovávat opatření na urychlení růstu americké ekonomiky, aby zabránil recesi, píší listy The New York Times (NYT) a The Washington Post (WP) s odvoláním na vlastní zdroje.

Podle informací NYT je mezi projednávanými variantami snížení daně ze mzdy a také zrušení některých cel, která zavedl americký prezident Donald Trump. V prezidentově administrativě již připravili návrhy na snížení daní, které umožní „urychlení“ ekonomiky díky zvýšení mezd.

Za vlády Baracka Obamy byla podobná opatření uplatněna v letech 2011 a 2012 pro stimulování růstu ekonomiky po recesi, která skončila v roce 2009. Jde o 6,2procentní daň ze mzdy. Tato částka je používána na financování programů sociálního zabezpečení. Daňová sazba byla tehdy snížena na 4,2 %.

V oficiálním prohlášení Bílého domu se přitom uvádělo, že o snížení daní pro občany se sice diskutuje, daň ze mzdy se ale zatím neprojednává.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.