0

V německém Halle se střílí. Útok na synagogu má nejméně dvě oběti

Podle listu Mitteldeutsche Zeitung ke střelbě došlo poblíž židovského hřbitova ve městě Halle ve spolkové zemi Sasko-Anhaltsko. Policie potvrdila několik obětí. Útočníků mohlo být více.

Incident se odehrál u židovské synagogy, vedle které je i hřbitov, na severním předměstí města Halle. Jedná se o hlavní synagogu ve městě. Útočníci dle informací zatím stále unikají. Policie vyzvala obyvatele města, aby zůstali doma nebo vyhledali úkryt. Policie uzavřela nádraží.

Policie zpočátku informovala o jedné oběti. Později uvedla, že byly zastřeleny dvě osoby. Jednou z obětí je žena. Několik lidí bylo při incidentu zraněno.

Při útoku byl použit samopal. Německý list Bild dále píše, že útočník hodil granát na židovský hřbitov. Poté se měl skrýt v osobním vozidle. Podle nepotvrzených údajů má namířeno do Lipska, které je vzdálené asi 40 km od Halle.

Policie později uvedla, že útočníků bylo více. Podle očitého svědka byli oblečení podobně jako členové policejní zásahové jednotky. Měli na sobě helmy, masky a ochranné vybavení.

Policie informovala, že se jí podařilo zadržet jednu osobu. Mluvčí policie pro televizi NTV TV uvedl, že útok mohly provést tři osoby. Tato informace je ale zatím neprověřená.

Útok na synagogu se odehrál v den, kdy Židé slaví svůj největší svátek Jom kipur.

Záběry pachatelů

Na internetu se objevily fotografie a videa, která mohou zachycovat některé z pachatelů. Na jednom videu muž střílí z osobního auta.

Další střelba v Landsbergu

Německý list Focus kolem druhé hodiny odpoledne informoval, že další střelba se odehrála v německém městě Landsberg, východně od města Halle. Policie tuto informaci potvrdila.

Landsberg je vzdálený 10 km od Halle.

Policie preventivně uzavřela školu ve městě Markranstädt poblíž Lipska.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.