0

Byla zjištěna identita muže, který ve středu zaútočil na synagogu v Německu.

Ve dvou německých městech došlo ve středu 9. září ke střelbě. První výsledky vyšetřování ukázaly, že muž, který zaútočil na židovskou synagogu a zabil dva lidi, měl radikálně pravicový extremistický motiv.

Ve středu došlo v Německu ke dvěma střelbám. K první došlo u židovské synagogy, vedle níž je i hřbitov, na severním předměstí města Halle. Obětí této střelby je žena, která zemřela u synagogy, a muž, který byl zastřelen ve vzdálenosti několika set metrů. Další dva lidé utrpěli střelné zranění.

Dveře synagogy, kde v tu dobu bylo až 80 lidí slavících nejdůležitější židovský svátek Jom kipur (Den smíření), vydržely palbu ze samopalu a pachatel v policejním oblečení poté zahájil střelbu na ulici. Následně útočník hodil granát na židovský hřbitov.

Vyšetřování střelby v Halle převzalo německé nejvyšší státní zastupitelství. Policie zjistila, že střelcem je sedmadvacetiletý německý občan. Orgány po zhlédnutí videa z kamery namontované na přilbě došly k závěru, že muž měl antisemitské a pravicové extremistické motivy.

Česká policie po střelbě u synagogy ve východoněmeckém Halle zvýšila kontroly u židovských objektů, na letišti Václava Havla v Praze a u hranic se Saskem.

Další střelba v Landsbergu

Německý list Focus kolem druhé hodiny odpoledne informoval, že další střelba se odehrála v německém městě Landsberg, východně od města Halle. Policie tuto informaci potvrdila. Landsberg je vzdálený 10 km od Halle.

Starosta Landsbergu oznámil, že dvě osoby, které jsou podezřelé z útoku, ukradly auto a jedou po dálnici směrem do Mnichova.

 

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.