0

Útok nožem v Manchesteru, policie vyklízí obchodní centrum

Obchodním centrem Arndale v britském Manchesteru v pátek kolem poledne otřásl útok nožem. Podle informací BBC policie budovu evakuovala. Při útoku bylo několik lidí zraněno.

Útok se odehrál poblíž centra Manchesteru. Ambulanční služba Spojeného království oznámila, že ošetřuje čtyři zraněné osoby.

Britská policie prohlásila, že kvůli útoku zadržela jednoho asi 40letého muže muže. Policie muže nejprve zadržela na základě podezření z vážného napadení. Teď se ale podezřívá z přípravy a podněcování terorismu.

Svědci útoku vyložili na sociální sítě záběry, na kterých lze vidět, jak k obchodnímu centru přijíždějí policejní vozy.

Další svědci natočili zadržení předpokládaného útočníka.

„Muž běhal s nožem a vrhal se na lidi, jeden z nich přišel do mého obchodu. Evidentně se třásl a byl lehce poraněný,“ cituje BBC jednoho ze zaměstnance obchodu, který se identifikoval jako Jordan. „Brzy nato ochranka nařídila všem obchodům, abychom zavřeli dveře a přesunuli lidi do nitra obchodů,“ dodal.

Útok se podle něj odehrál v přízemí. Podle bulvárního deníku The Sun k útoku došlo v kavárně Starbucks. Zraněno bylo pět lidí.

Motivy útočníka zatím nejsou jasné.

Na místě pracují policisté z protiteroristického oddělení.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.