0

Skupina Elán přiložila pistoli k hlavě bulvárním novinářům. Bratislavská kavárna si brousí zuby na Ráže

Skupina Elán včera publikovala na YouTubu video k písni Bulvárné krysy (Bulvární krysy). V něm se zaměřila na špinavou práci bulvárních novinářů. Vyvrcholení klipu vyvolalo u bratislavské kavárny negativní reakci.

V klipu vystupuje Jožo Ráž pronásledovaný bulvárními novináři. Elán v klipu ukazuje, jak vidí ze své strany práci bulvárních novinářů, které, jak stojí v textu písně, „baví nasírat lidi“. Klip končí tím, že všichni bulvární novináři byli shromážděni v jedné místnosti, Jožo Ráž vstupuje do prostoru s pistolí a míří jim na hlavu. V poslední chvíli ale Vašo Patejdl na ně začne „střílet“ stříkací pistolkou.

Na Slovensku hovoří o vhodnosti takového pojetí klipu k písni po relativně nedávné popravě novináře Jana Kuciaka s jeho snoubenkou.

Podle televize Joj se klipem zaobírá obvodní prokuratura v Bratislavě. Česká média přinesla informace o tom, že nehledě na vhodnost či nevhodnost klipu se nejedná o porušení slovenských zákonů.

„Tvůrci si vysoce váží a respektují všechny osoby pracující v mediální oblasti přinášející relevantní informace se zřetelem na celospolečenské zájmy. Skladba a klip jsou namířeny výlučně vůči bulvárním médiím, která se seriózní žurnalistikou nemají nic společného,“ stojí v závěru klipu Bulvární krysy slovenské skupiny Elán.

Česká a slovenská média se mezitím snaží prezentovat klip Elánu jako „skandální“. Portál Novinky.cz ve svém článku o klipu vybral reakce posluchačů na video. O Jožo Rážovi v něm dokonce hovoří jako o „dementním egomaniakovi“ se sklony k hyenismu.

Klip k písni byl publikován na YouTubu 13. října. Během dvou dní nabral téměř 150 tisíc zhlédnutí. Diváci klipu dali za dva dny 2,6 tisíce lajků a 4,6 dislajků.

Nicméně se na sociálních sítích nachází obrovské množství komentářů vyjadřujících spokojenost od samotných posluchačů a diváků.

„Bravo, konečně někdo ze showbyznysu, kdo se nebojí poukázat na to, co si drtivá většina lidí myslí! Elán vždy měl kuráž a zachoval si svou tvář v jakékoli době. Máte můj obdiv!“ napsala na Facebooku Elánu Daniela Kollárová.

 

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.