0

Zástupce iráckých Kurdů: teroristé IS otevřeli kliniku s cílem prodeje orgánů

Vidělo: 1521 lidí

Oficiální zástupce irácké Demokratické strany Kurdistánu (DSK) v Mosulu Said Mamuzini, který byl nucen uprchnout z Mosulu poté, co bylo město obsazeno bojovníky IS, v interview Sputniku vyprávěl o trhu s lidskými orgány, který pořádají extremisté v Iráku.


Podle slov Mamuzini teroristé otevřeli „specializovanou kliniku" pro odebírání a následný prodej orgánů.
„Teroristé otevřeli kliniku 13. června 2015. Nazvali ji na počest bývalého hlavního představitele Iráku Saddáma Husajna. Operace provádějí lékaři IS. Bojovníci odebírají orgány místnímu obyvatelstvu a prodávají je bohatým klientům. Většina obyvatel Mosulu žijí v bídě. Někteří lidé jsou nuceni prodávat své orgány, aby nezemřeli hlady. Říkají: „Práce není, vyjet za hranice města, abychom ji našli, my nemůžeme. Proto nezbývá nic jiného, než prodávat své orgány", řekl Mamuzini.

Podle jeho slov pro teroristy není důležité, kdo před nimi stojí — ženy, děti, staří lidé.

„Oni odebírají orgány všem. Svým zajatcům, vězňům ve věznicích, buď vyhrožují smrtí, nebo jim slibují, že je pustí dříve výměnou za určitý orgán. Bojovníci kupují orgány za 4 miliony dinárů (přibližně 3,5 tisíc dolarů) a prodávají za daleko vyšší cenu. Obchod je veden v Iráku prakticky všude. Víme také, že bojovníci IS posílají orgány do Sýrie", řekl Mamuzini.

 

Podle jeho slov většina obyvatel Mosulu uprchla poté, co bylo město obsazeno bojovníky IS.

„Před příchodem IS žilo v Mosulu 4 miliony lidí. Ale když bylo město obsazeno teroristy, mnozí obyvatelé utíkali. Následkem toho v současné době v Mosulu žije jen něco přes 1 milion obyvatel", uzavřel Mamuzini.

 

скачать dle 11.1смотреть фильмы бесплатно
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.