0

V Dublinu zatkli muže ve spojitosti s úmrtím 39 lidí v kamionu

Policisté v Dublinu zatkli třiadvacetiletého Eamona Harrisona v souvislosti s úmrtím 39 lidí, kteří byli nalezeni v kamionu v britském Essexu. Další dva lidé byli zatčeni ve Vietnamu, uvedla televize Sky News.

Harrison byl zatčen na základě evropského zatykače. Už se objevil u soudu v Dublinu.

Ve Vietnamu mezitím zadrželi další dva lidi. Deset dalších tamní policie vyslýchá. Jde o příbuzné obětí z kamionu. Těmi byli převážně Vietnamci, i když se původně uvádělo, že šlo o Číňany.

V pátek britská policie vyzvala dva další podezřelé, bratry Ronana a Christophera Hughese ve věku 40 a 34 let, aby se vydali do rukou policie, uvedla televize Sky News. Podle vyšetřovatelů mají spojitost s nalezeným nákladním autem a kontakty v silniční i lodní dopravě.

Britská policie jednoho z bratří Hughesových kontaktovala telefonicky. „Dnes žádám Ronana a Christophera, aby se vydali do rukou policistů v Severním Irsku,“ řekl hlavní inspektor Daniel Stoten. Policie bratry hledá v souvislosti s podezřením ze zabití a obchodování s lidmi, aby pomohli s vyšetřováním.

Kamion s 39 mrtvými byl nalezen ve středu 23. října brzy ráno v Essexu. Následující pondělí byl řidič, pětadvacetiletý Maurce Robinson, obviněn ze zabití 39 lidí, nelegálního obchodování s lidmi a praní peněz. Další tři podezřelí, dva muži a jedna žena, byli propuštěni na kauci.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.