0

Japonský premiér si kritikou raket zabouchl dveře do Pchjongjangu. Podle KLDR je idiot

Jste idiot a darebák, reagovala Severní Korea na komentář japonského premiéra Šinza Abého. Ten na východoasijském summitu v Thajsku kritizoval poslední test nových severokorejských raket, čímž si podle KLDR zavřel dveře na půdu Pchjongjangu, uvedla agentura Reuters.

„Abé dělá rozruch, jako kdyby rakety dopadly na japonské území. Je to idiot a darebák,“ cituje Reuters severokorejskou státní agenturu, pro kterou se vyjádřil ambasador pro vztahy s Japonskem Song Il Ho.

Severní Korea zároveň sdělila Abému, který se chtěl setkat s vůdcem KLDR Kim Čong-unem, aby „zapomněl na svůj sen, že někdy vkročí na půdu Pchjongjangu“.

Japonský premiér se tento týden na východoasijském summitu v thajském Nonthaburi pustil do kritiky posledního raketového testu KLDR, který proběhl 31. října. Uvedl, že se jednalo o balistické střely, které porušovaly sankce OSN.

S Kimem chtěl Abé vyřešit situaci ohledně unesených japonských občanů. Premiér slíbil, že je dostane zpátky do země a setká se za jakýchkoli podmínek se severokorejským vůdcem.

Severní Korea přiznala, že mezi léty 1960 až 1980 unesla třináct Japonců. Japonsko tvrdí, že se jednalo o sedmnáct občanů, z nichž se pět do země vrátilo. Podle KLDR ale z těchto dvanácti lidí, které zmiňují Japonci, bylo osm mrtvých a další čtyři nikdy nevkročili na půdu Severní Koreje.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.