0

Pilot omylem vyvolal poplach na letišti v Amsterdamu

Na mezinárodním letišti Schiphol v nizozemském Amsterdamu byl ve středu večer vyhlášen poplach. Omylem ho vyvolal pilot jednoho z odbavovaných letadel, panovaly obavy z pokusu o únos. Na místě zasahovala armáda a spoje začaly nabírat zpoždění.

Deník The Guardian na svém webu napsal, že měl poplach vyvolat bezpečnostní incident na palubě stroje společnosti Air Europa mířícího do Madridu. List Daily Mirror referoval o tom, že se jednalo o let UX1094 a nizozemské speciální síly dostaly posádku i všechny cestující do bezpečí. Spekulovalo se také o třech útočnících s nožem na palubě.

Letecká společnost Air Europe posléze potvrdila, že alarm spustil pilot omylem.  "V letadle z Amsterodamu do Madridu byl dnes večer omylem spuštěn alarm a na základě toho letiště přistoupilo k předepsaným bezpečnostním opatřením," uvedly španělské aerolinie. "Příčina poplachu nebyla žádná, všichni cestující jsou v pořádku a čekají na odlet," dodala společnost.

Poblíž podezřelého letadla zasahovali záchranáři a policisté, provoz na letišti ale nebyl úplně zastaven.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.