0

Jaceňuk vyzval EK, aby nepřipustila realizaci Severního proudu 2

Vidělo: 1543 lidí

Šéf ukrajinské vlády Arsenij Jaceňuk vyjádřil naději, že Evropská komise nepřipustí ruského projektu výstavby mořského plynovodu Severní proud 2.

„Spoléhám na velmi jasný postoj našich západních partnerů, v první řadě EK a členských zemí EU v nepřipuštění realizace Ruskou federací plánu zbavit Ukrajinu tranzitního potenciálu a miliard dolarů", řekl Jaceňuk. Oznámila to RIA Novosti.

10. září Jaceňuk prohlásil, že výstavba druhé nitky Severního proudu úplně zbaví Kyjev možnosti dopravovat plyn do Evropské unie a bude mít za následek ztrátu 2 miliard USD příjmu z tranzitu.

4. září podepsala ruská společnost Gazprom akciovou dohodu o plynovodu Severní proud 2, která předpokládá zvýšení dodávek zemního plynu do EU.

скачать dle 11.1смотреть фильмы бесплатно
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.