0

Stovky policistů odstraňovaly dva tábory migrantů v Paříži

Francouzská policie začala ve čtvrtek s likvidací táborů ilegálních migrantů na severu Paříže poblíž konečné stanice metra Porte de la Chapelle, kde žijí ve stanech pod nadjezdem, a v okolí dálničního obchvatu Boulevard Périphérique.

Vyklizení tábora koordinovala pařížská radnice. „Evakuovali jsme 1606 lidí a na místě se už nenachází jediný migrant,“ řekl policejní prefekt Didier Lallement.

„Nadále už nebudeme tolerovat stanové tábory u vozovek – ani tady, ani kdekoli jinde na veřejných prostranstvích v Paříži,” dodal Lallement.

Na akci v oblasti pod příměstskými dálnicemi se podílelo na 600 policistů. Autobusy odvezly migranty, převážně muže ze Somálska, Afghánistánu, Eritreje a Čadu, do sportovních hal nebo přijímacích center.

Francouzská vláda chce znovu převzít kontrolu nad svou migrační politikou a vyklidit tábory v severní Paříži. Ve středu premiér Édouard Philippe oznámil uzavírání utečeneckých táborů, kvóty pro pracující migranty a limity pro přístup k jiné než nevyhnutelné zdravotní péči.

Podobnou akci jako v Paříži chystá Francie i dalších městech. Philippe zdůraznil především Nantes a Calais.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.