0

V Sýrii oznámili, že izraelské letouny zaútočily na leteckou základnu v Homsu. Izrael mlčí

Izraelské letouny v úterý zaútočily na leteckou základnu Tijas (T4) na východě syrské provincie Homs, základna byla poškozena, informuje o tom Syrská arabská tisková agentura (SANA) s odkazem na oficiální vojenský zdroj. Izrael útok nekomentuje.

Agentura ve své zprávě uvádí, že izraelské letectvo zaútočilo ze strany bezpečnostní zóny USA u syrsko-jordánské hranice.

„V 22:10 (21:10 SEČ), v úterý, izraelské letouny znovu zaútočily na leteckou základnu Tijas ze směru Al Tanf (bezpečnostní zóna sil USA u syrsko-jordánské hranice),“ uvádí agentura.

Podle informací zdroje útok odrážel protivzdušný systém Sýrie, většina raket byla zlikvidována. „Čtyři rakety nalezly cíl. Základna byla poškozena,“ uvádí zdroj.

Izraelská armáda agentuře SANA k útoku izraelských letounů na leteckou základnu Tijas oznámila, že podobná prohlášení nekomentuje. Sputnik izraelskou stranu taktéž požádal o komentář, ale marně.

„Nekomentujeme zprávy zahraničních médií,“ uvedli na dotaz Sputniku v tiskovém oddělení izraelské armády.

Letecká základna Tijas (známá také jako T4) se opakovaně stává terčem izraelského letectva. Izrael útočí pod záminkou, že se na jejím území nachází objekty patřící proíránským silám, které bojují na straně syrské armády proti teroristickým skupinám, včetně Islámského státu*.

Útoky teroristů v Idlibu

Na konci prosinci loňského roku teroristé dvakrát zaútočili na pozice ozbrojených sil Sýrie u města Jarjanaz provincie Idlib, všechny útoky byly odraženy, ztráty mezi syrskými vojáky nejsou.

„Bojovníci teroristické skupiny Hayat Tahrir al-Sham* s podporou jednotek Syrské národní armády dvakrát zaútočili na pozice vládních jednotek v oblasti osady Jarjanaz v provincii Idlib. Každého útoku se účastnilo až 50 bojovníků s podporou 5-6 pick-upů, na nichž byly nainstalovány těžké zbraně,“ oznámil tehdy velitel ruského centra pro příměří znepřátelených stran v Sýrii generálmajor Jurij Borenkov.

Syrské ozbrojené síly odrazily teroristické útoky v provincii Idlib, až 30 bojovníků bylo zabito nebo zraněno, mezi syrskou armádou nejsou žádné ztráty, upřesnil Borenkov.

*teroristická organizace

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.