0

Útok nožem! Ve Francii stříleli na muže, který s nožem zaútočil na kasárna četnictva

Francouzské četnictvo střílelo na muže ozbrojeného nožem, který se snažil zaútočit na četnická kasárna v Moselle. O tom informoval L'Est Républicain.

Podle místních orgánů státu byl útočník zraněn v oblasti břicha a následně převezen do nemocnice.

„Muž v civilním oblečení mával sečnou zbraní v četnictvu Dieuze,“ řekl příslušník četnictva pro agenturu AFP.

Podle zpráv příslušník ozbrojeného sboru první útok odrazil bez použití střelné zbraně. Následně aby byl, v důsledku pokračujícího útoku, přinucen použít služební zbraň. Padly dva výstřely.

Motivy útočníka jsou zatím neznámé. Nehledě na to ale portál L'Est Républicain tvrdil, že muž říkal, že se jedná o teroristický útok. Jeho tvrzení ovšem zatím nebylo potvrzeno státními orgány.

Útoky nožem posledních dní

Včera došlo v průběhu několika hodin hned ke dvěma útokům noži. V prvním případě policie Velké Británie informovala o útoku nožem, který se odehrál na jednom z předměstí jižního Londýna. Policie muže zastřelila.

Britská policie v souvislosti s tímto útokem sdělila, že při útoku byli zraněni tři lidé. Všichni byli odvezeni do nemocnice.

Druhý případ se odehrál o několik desítek minut později v belgickém Gentu. Tam policie postřelila ženu s nožem poté, co zranila dva lidi.

Podle belgického portálu HLN, žena s tmavou barvou pleti zaútočila na dva lidi procházející kolem nožem. K události došlo na ulici Bevrijdingslaan v centrální části Gentu. Podle informací žena jednu z obětí pobodala v oblasti břicha.

​Bezpečnostní složky ženu zneškodnily výstřelem do ruky. Pachatelka byla vzata do vazby. ​Oběti útoku byly převezeny do nemocnice. Jejich stav není považován za vážný.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.