0

V Číně uvedli úroveň úmrtnosti nového koronaviru. Počet nakažených po celém světě roste

Počet nakažených novým koronavirem je relativně vysoký, ale úroveň úmrtnosti je dost nízká. Uvedla mluvčí čínského ministerstva zahraničí Hua Chunying.

V reakci na rozhodnutí Spojených států amerických, jenž omezily vstup na své území cizinců, kteří cestují z Číny, Hua Chunying uvedla, že v současné době čínské úřady a čínský národ podnikají všechno možné, aby zabránily šíření epidemie. Dodala také, že postupně své výsledky přináší i úsilí v prevenci nemoci.

„Přestože je počet lidí infikovaných novou koronavirovou pneumonií relativně vysoký, úmrtnost v Číně je velmi nízká, pouze 2,1 procenta, což je mnohem méně než v případě infekčních onemocnění, jako je ebola, SARS a MERS,“ uvedla.

K tomu diplomatka dodala, že úsilí Číny v boji proti epidemii byly potvrzeny Světovou zdravotnickou organizací (WHO) a mezinárodním společenstvím. Vyzvala také Spojené státy k objektivnímu hodnocení situace bez přehnané reakce.

Situace kolem epidemie

V úterý regionální zdravotnický výbor čínské provincie Chu-pej informoval, že počet nakažených koronavirem 2019-nCoV v provincii dosáhl 13 522 tisíc lidí, počet obětí je 414.

3. února místní úřady registrovaly 64 nových úmrtí a 2 345 případů nakažený. Uvádí se, že z toho 1 242 nakažených je ve Wu-chanu, který je epicentrem choroby. Dodává se také, že 396 pacientů se vyléčilo.

O epidemii neznámého druhu zápalu plic ve Wu-chanu čínské úřady informovaly WHO 31. prosince 2019. Podle zjištění původcem nemoci se stál nový typ koronaviru - 2019-nCoV.

Celkový počet nakažených po celém světě přesáhl již 20 tisíc, aktuálně na následky onemocnění zemřelo 427 lidí. Největší počet nakažených v Evropě hlásí Německo, kde je 12 případů. Virus se objevil i v Itálii, ve Španělsku, Francii, Velké Británie, Švédsku a v Norsku. Dva případy hlásí i Rusko.


Světová zdravotnická organizace (WHO) ve čtvrtek večer vyhlásila globální stav zdravotní nouze. Počet nakažených již totiž přesáhl úroveň onemocnění při epidemii SARS, která vypukla v roce 2003. WHO globální stav zdravotní nouze vyhlásila teprve pošesté v historii, zatím však není navrženo ani omezení cestování a obchodu. Některé země již přijímají různá opatření – vyhlašují zvláštní stav, uzavírají hranice, ruší lety a nevydávají víza.

Opatření české vlády

V pondělí česká vláda rozhodla, že od 9. února budou zakázány přímé lety mezi Českem a Čínou, aby bylo zabráněno šíření viru do ČR. Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch, který zákaz navrhl, k věci dodal, že úřady pokračují v monitoringu situace kolem epidemie. Česká republika také poskytne Číně finanční pomoc ve výši 10 milionů korun, a to skrze mezinárodní organizace.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.