0

Neštěstí v Rakousku: Lavina zabila pět lidí. Zřejmě by se mohlo jednat o Čechy

V horském masivu Dachstein v rakouských Alpách dnes došlo k neštěstí. Na místě došlo k sesuvu velké laviny, při čemž zahynulo celkem pět lidí. Oběťmi mají být dle informací Češi.

Rakouská agentura APA a portál oe24.at informovaly o tom, že oběťmi dnešního neštěstí jsou patrně Češi. Mělo by se jednat o členy skupiny mladých sportovců.

Uvádí se, že se lavina utrhla kolem 9.30 hod ve výšce 2800 metrů. Jak upřesnila mluvčí hornorakouské policie, těla obětí byla přepravena k identifikaci do Hallstattu.

„Ohledně totožnosti čekáme na vyjádření rakouské policie. Jsme s ní v kontaktu,“ vyjádřil se k informaci mluvčí českého ministerstva zahraničí Michal Dudáš.

​Rakouská televize ORF následně informovala, že lavina zasypala celou skupinu ve době, kdy stoupala na sněžnicích poblíž horské útulny Seethaler Hütte. 

Na místo nehody byly okamžitě vyslány posádky horských záchranářů a policistů i několik vrtulníků. Nyní by však pátrání mělo být již ukončeno. Záchranné složky nenašly žádné další oběti neštěstí.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.