0

Italskými věznicemi se přehnala vlna protestů kvůli koronaviru

Italskými věznicemi se přehnala vlna protestů v souvislosti s řadou omezení zavedených úřady kvůli rychlému šíření koronaviru v zemi.

Podle místních médií došlo v 27 nápravných zařízeních k nepokojům, kde mnozí vězni požadují amnestii kvůli nebezpečné epidemii. Podle milánských novin Corriere della Sera byly zaznamenány nepokoje zejména v milánské věznici San Vittore a římské Rebibbii, ale také ve věznicích v Salernu, Neapoli, Vercelli, Alessandrii, Foggii, Pavii a několika dalších italských městech. V některých věznicích na znamení protestu vězni nejen pálili matrace a lezli na střechy budov, ale také se pokoušeli obsadit místní zdravotnická zařízení.

Situace byla obzvláště závažná ve vězení severoitalského města Modena, kde v neděli vypukla skutečná vzpoura a pracovníci vězeňské služby ji museli potlačit násilím. Podle informací vězeňské správy zemřelo v důsledku toho šest lidí: tři přímo v Modeně a další tři lidé ve věznicích v Parmě, Alessandrii a Veroně, kam byli převezeni protestující. Dalších 18 lidí, včetně tří členů ochrany a šesti sanitářů, bylo zraněno. Probíhá vyšetřování smrti lidí.

V Itálii bylo zaznamenáno více než 9,1 tisíc případů nákazy novým typem viru, 724 lidí se již uzdravilo, 463 zemřelo. V neděli večer italský premiér Giuseppe Conte podepsal dekret, který vyzývá k posílení opatření s cílem prevence nákazy koronavirem. V souladu s tím byla oblast Lombardie, kde byla identifikována hlavní ložiska infekce, stejně jako dalších 14 severních provincií země, prohlášena za tzv. oranžovou zónu. Vstup a výstup, jakož i pohyb po vnitřním území těchto oblastí je povolen pouze v nevyhnutelných případech.

Jak zdůraznil šéf služby civilní obrany Angelo Borrelli, v posledních několika týdnech bylo v Itálii provedeno přes 53 tisíc testů na koronavir, jejich počet se za den zvýšil o tři tisíce. Kromě toho Borrelli zdůraznil, že z celkového počtu pacientů pozitivních na tento virus je asi 10 % z nich na jednotce intenzivní péče. Celkem bylo hospitalizováno asi 60 % infikovaných.

Situace v lyžařských střediscích v Itálii v souvislosti se šířením COVID-19

Lyžařská sezóna v Itálii skončí předčasně. Stane se tak poté, co vláda uzavřela všechna střediska kvůli nebezpečí šíření koronaviru.

„Rozhodli jsme se od úterý 10.března zavřít všechna lyžařská střediska,“ uvedl ministr pro regionální záležitosti Francesco Boccia. Jeho projev ve službě civilní obrany byl vysílán na YouTube.

Podle něj tento krok souvisí s tím, že úřady země měly po uzavření lyžařských středisek v Lombardii aplikovat stejná opatření na všechny regiony. Boccia uvedl, že na setkání se zástupci regionů v Radě ministrů byla vznesena otázka o stále provozujících zařízeních, která se dokonce uchýlila k nekalé reklamě.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.