0

Kim Čong-un se znovu ztratil

Předák KLDR Kim Čong-un se znovu ztratil. V Jižní Koreji si povšimli, že se politik na obecenstvu neobjevil poslední tři týdny, píše Jonhap.

„Úřady pozorně sledují (vývoj situace),“ řekl mluvčí Ministerstva sjednocení Korejské republiky Yo Sang-Ki na briefingu. „V lednu se Kim Čong-un také neobjevil na veřejnosti v průběhu 21 dnů, a proto sledujeme vývoj této situace podle zpráv médií,“ dodal.

19. května severokorejský deník Rodong Sinmun oznámil, že Kim Čong-un pracuje ročně 365 dnů bez volných dnů, dovolených, narozenin, a dokonce i beze spánku, nehledě na velké množství zpráv o tom, že někam zmizel. Deník vysoce ocenil Kimovu lásku ke svému národu a vychvaloval jeho vedení nehledě na „bezprecedentní těžkosti“ a „drsné podmínky“, v nichž země žije, včetně tlaku ze strany cizích států.

V posledních měsících Kim Čong-un několikrát zmizel. Třeba 13. května bylo oznámeno, že se severokorejský předák neobjevil na obecenstvu a neučinil žádná oficiální prohlášení v průběhu 12 dnů.

V polovině dubna vynechal Kim Čong-un oslavy narozenin svého dědečka, zakladatele KLDR Kim Ir-Sena. Kvůli tomu se objevily zprávy o možné smrti nebo nemoci politika. Předpokládalo se, že předák Severní Koreje nemůže samostatně vstávat nebo normálně chodit, anebo že je ve „vegetativním stavu“. Avšak 2. května Korejská centrální zpravodajská agentura a oficiální tiskový orgán KLDR zveřejnily Kimovy fotografie z ceremoniálu otevření nového závodu.

Podle fotografií byl severokorejský lídr přítomen na ceremonii dokončení výstavby závodu na hnojiva ve městě Sunčchon nedaleko Pchjongjangu. Akce měla proběhnout 1. května.  

Na fotografii se Kim Čong-un usmívá a gestikuluje, hovoří s těmi, co jej doprovází. Ti si zároveň zapisují jeho poznámky. 

Na několika fotografiích je vidět nápis „Ceremonie dokončení výstavby Sunčchonského závodu na hnojiva“ s datem události „1. května 2020“. Rok je uveden podle západního kalendáře, tedy bez zdvojeného data podle kalendáře s roky čučche (1. května 109). V Severní Koreji jsou v mnoha případech data označována paralelně se západními a místními kalendáři.  

Na fotografiích je také vidět, jak Kim Čong-un řeže symbolickou červenou stuhu. Na několika dalších snímcích kontroluje nový závod. Severokorejského vůdce také doprovázela jeho sestra Kim Jo-čong  a několik dalších vysoce postavených úředníků.  

скачать dle 12.1
Štítky:Kim Čong-un
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.