0

National Interest: USA hrozí rozpočtový deficit jeden bilion dolarů

Vidělo: 1870 lidí

 

Rozpočtové vedení kongresu vydalo 23. srpna aktualizované prognózy. Ty svědčí o tom, že výdaje, stání dluh a deficit amerického rozpočtu neúprostně rostou z roku na rok, píše The National Interest.

 

Deficit federálního rozpočtu USA ve fiskálním roce 2016 se znovu zvyšuje, přičemž podstatně rychleji, než se očekávalo. Rozpočtové vedení muselo zkorigovat svoji prognózu hned o 50 miliard dolarů — z březnové prognózy 540 miliard dolarů na 590 v atualizované verzi dokumentu.

 

Nehledě na to, prezident USA Barack Obama ujišťuje, že deficit už není problém, říká článek. Díky tomu deficit rozpočtu vyroste o celých 150 miliard dolarů (nebo 35 %) ve srovnání s rokem 2015. Bude to největší nárůst od roku 2009. Podle hodnocení rozpočtového vedení kongresu dosáhne už v roce 2024 deficit rozpočtu hladiny jednoho bilionu dolarů, informuje magazín.

 

Růst deficitu se odrazí na federálním dluhu USA, který podle očekávání v průběhu 10 let vyroste na 28 bilionu dolarů. To je téměř třikrát tolik než v roce 2009, kdy Obama obsadil prezidentský post. Dnešní ukazatel činí 19 bilionů dolarů. Nejen to, státní dluh USA dále roste — během deseti let dosáhne 86 % amerického HDP.

скачать dle 11.1смотреть фильмы бесплатно
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.