0

Rozpačitá Merkelová a zmatení čeští hostitelé

Vidělo: 1838 lidí

 

Čeští politici a odborníci neskrývají zklamání z návštěvy německé kancléřky Angely Merkelové v Praze. Co očekávali od jednání s „lokomotivou“ Evropské unie a co nakonec dostali? Svůj názor řekl Sputniku bývalý senátor a poslanec, bývalý náměstek ministra spravedlnosti a soudce Nejvyššího správního soudu ČR Jiří Vyvadil

 

 

„Návštěva vyvolala dojem rozpačitého hosta a zmatené pocity u přijímací strany. Je vidět, že Merkelová ještě považuje ČR za určitou oporu myšlenky evropské integrace, za spolehlivého partnera své politiky uvnitř EU.
A s čím se setkala? Masové protesty jejích protivníků na pražských ulicích a náměstích, a těch, kdo ji podporuje, bylo mnohem méně. Během jednání s prezidentem Zemanem a předsedou Senátu Štechem znovu uslyšela požadavky, aby byly zrušeny protiruské sankce, a kategorické odmítnutí přijímat migranty podle kvót. Bylo řečeno, že jestliže Německo vyhlásilo politiku „otevřených dveří" pro uprchlíky, tak ať nejdříve samo řeší problém, který způsobilo. Podivný dojem zanechalo i jednání Merkelové s premiérem Sobotkou.
Česká republika, realizující 80 % svého exportu v Evropě a 30 % v Německu, má samozřejmě zájem na upevnění obchodně-ekonomických styků s EU a SRN, což se také potvrdilo. To není nic nového. Ale nechápu, proč se mluvilo o upevnění spolupráce tajných služeb, které dávno spolupracují. Zkrátka, byly deklarovány běžné věci. Ale jak se dívá kancléřka na podporu myšlenky vytvoření jednotné Evropské armády ze strany ČR, jak vidí obrysy nové Evropské unie po brexitu, o tom jsme se nic nedozvěděli.
Merkelová na mne udělala dojem politika z minulosti, neschopného adekvátně reagovat na globální otázky, jako je například transformace Evropské unie po odchodu Velké Británie, jak reálná je hrozba mezinárodního terorismu v Evropě, migrační problém. Kdyby alespoň naznačila své vidění obrysů obnovené Evropské unie, obnovené zahraniční a vnitřní politiky EU, budoucnosti, jestli podle jejího názoru existuje, rusko-evropských vztahů. Ale možná se o tom všem bude mluvit na dnešním summitu Visegrádské čtyřky ve Varšavě, kam se Angela Merkelová vydala z Prahy".

Názor autora nemusí shodovat s názorem redakce

скачать dle 11.1смотреть фильмы бесплатно
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.