0

Polský ministr obrany označil pakt Molotov-Ribbentrop za příčinu druhé světové války

Zobrazeno: 1696

 

Příčinou druhé světové války, jež začala německým útokem na Polsko, byl pakt Molotov-Ribbentrop, míní polský ministr obrany Antoni Macierewicz, jehož slova uvádí agentura TASS.

 

„Této války, tohoto hrozného dramatu polského státu a národa, celého světa, by nebylo, kdyby nebylo rusko-německého svazku, kdyby nebylo paktu Molotov-Ribbentrop, spiknutí Hitlera a Stalina.

 

Není větší hrozby pro svět, než spiknutí totalitních režimů proti svobodě, demokracii, míru," prohlásil Macierewicz. Poznamenal, že v celé Evropě měla jedině polská armáda „tolik sil, odhodlání a statečnosti, aby čelila oběma uchvatitelům," a Poláci byli jediný národ, který „odmítl všechny návrhy na spolupráci (s útočníky)."

скачать dle 11.1смотреть фильмы бесплатно
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.