0

Polský ministr obrany označil pakt Molotov-Ribbentrop za příčinu druhé světové války

Vidělo: 1963 lidí

 

Příčinou druhé světové války, jež začala německým útokem na Polsko, byl pakt Molotov-Ribbentrop, míní polský ministr obrany Antoni Macierewicz, jehož slova uvádí agentura TASS.

 

„Této války, tohoto hrozného dramatu polského státu a národa, celého světa, by nebylo, kdyby nebylo rusko-německého svazku, kdyby nebylo paktu Molotov-Ribbentrop, spiknutí Hitlera a Stalina.

 

Není větší hrozby pro svět, než spiknutí totalitních režimů proti svobodě, demokracii, míru," prohlásil Macierewicz. Poznamenal, že v celé Evropě měla jedině polská armáda „tolik sil, odhodlání a statečnosti, aby čelila oběma uchvatitelům," a Poláci byli jediný národ, který „odmítl všechny návrhy na spolupráci (s útočníky)."

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.