0

Série teroristických útoků v Sýrii: více než 20 mrtvých a desítky zraněných

Vidělo: 1877 lidí

 

V Sýrii došlo k pěti mohutným explozím: 21 lidí zahynulo a nejméně 50 jich bylo zraněno.

 

Ani jedna teroristická skupina nepřevzala zatím odpovědnost za tyto útoky. Výbuchy zahřměly prakticky současně.

 

Nejdřív došlo v Tartúsu na západě Sýrie k dvojímu teroristickému činu na silnici pod mostem Arzuna.

 

Státní televize oznámila, že vybouchlo zaminované auto, po čemž spustil výbušné zařízení sebevražedný terorista. Podle informace národní agentury SANA se stalo oběťmi tohoto útoku 11 lidí, a asi 45 osob bylo zraněno.

 

Další dva lidí zahynuli při výbuchu ve městě Homsu. „Sebevražedný terorista spustil výbušné zařízení, kdy byl za volantem auta. K explozi došlo při vjezdu do čtvrtě Az-Zachra", sdělil agentuře RIA Novosti očitý svědek.

 

Ke čtvrtému výbuchu došlo na kontrolním stanovišti Sabbura na předměstí Damašku. Oběťmi teroristického útoku se stali tři lidé. O něco později došlo k pátému teroristickému činu ve městě Hasaka na severu Sýrie. Zahynulo pět lidí.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.