0

Polský vicepremiér našel viníky nerovnováhy světové ekonomiky

Vidělo: 1809 lidí

 

Vinu za nerovnováhu, která je nyní vidět ve světové ekonomice, nese Čína a Německo, řekl v úterý během prvního plenárního zasedání XXVI. Mezinárodního ekonomického fóra v polské Krynice-Zdrój polský vicepremiér, ministr rozvoje Mateusz Morawiecki.

Ekonomické fórum zahájilo práci 6.září plenárním zasedáním pod názvem „Ekonomická stabilita v nestabilní době". Jak řekl v průběhu zahájení fóra primátor Krinica —Zdrój, v roce 2016 se fóra účastní více než 4 tisíce lidí, zastupujících 50 zemí.

 

Morawiecki během svého vystoupení na plenárním zasedání připomněl, že ve světové ekonomice vznikla velká nerovnováha. Podle jeho názoru k návratu světa k ekonomické stabilitě se země musí „znovu vyrovnat".

 

„Jestliže se podíváme na hlavní herce v ekonomice — Čínu a Německo — tyto země jsou důvodem nerovnováhy, toho, že rovnováha nenastupuje", řekl Morawiecki a dodal, že v případě SRN jde o aktivní export a v případě Číny o nedostatek domácí spotřeby.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.