0

Kaspersky Lab našla v Google Play škodlivou aplikaci

Vidělo: 1728 lidí

 

Společnost Kaspersky Lab našla v oficiální internetové prodejně Google Play škodlivou aplikaci Guide for Pokemon Go, jejímiž oběťmi se mohlo stát přes 500 tisíc uživatelů, oznámila společnost.

 

Kaspersky Lab upřesňuje, že tato aplikace s Trojským koněm, který je schopen nakazit mobilní přístroje Android a získat nad nimi úplnou kontrolu jako správce počítače, byla z Google Play odstraněna.

 

Nicméně, jak se uvádí ve zprávě, škodlivou aplikaci už stáhlo přes 500 tisíc uživatelů, a v současné době bylo jí podle odhadů expertů Kaspersky Lab nakaženo už přes 6 tisíc přístrojů, většinou v Rusku, Indii a Indonésii. Podobná aktivita uživatelů se dá vysvětlit úspěchem populární aplikace Pokemon Go.

скачать dle 11.1смотреть фильмы бесплатно
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.