0

Krach strany Merkelové: SPD a CDU ztratily většinu v parlamentu Berlína

Vidělo: 1671 lidí

 

Vládnoucí koalice sociálních demokratů (SPD) a Křesťansko-demokratické unie (CDU) ztrácí většinu v berlínském parlamentu: CDU, v jejímž čele stojí kancléřka Angela Merkelová, zaznamenala nejhorší výsledek ve svých dějinách, píše Deutsche Welle.

 

Volby se konaly v Berlíně v neděli. O 130 míst v parlamentě se ucházeli zástupci jednadvaceti stran.

 

V současné době má strana Merkelové v berlínském parlamentu 39 míst. Spolu s Německou sociálně demokratickou stranou (SPD), která získala v předcházejících volbách 46 mandátů, vytvořila koalici, která mohla přijímat klíčová rozhodnutí.

 

Podle předběžných údajů získala v nynějších volbách SPD opět většinu hlasů — 21,6%. CDU ovšem úspěch svých partnerů se 17,6% hlasů podpořit nedokázala. Tento výsledek byl v Berlíně pro stranu Merkelové v dějinách CDU prozatím nejhorší.

 

Kromě SPD a CDU se do parlamentu rovněž dostala strana Levice (Die Linke) s 15,6%, dále pak Strana zelených (15,2%), Alternativa pro Německo ((14,2%) a německá Svobodná demokratická strana (FDP) se 6,7%. Podle mínění analytiků budou nyní muset sociální demokraté vytvořit novou koalici, mandáty CDU jsou pro její vytvoření nedostačující.

скачать dle 11.1смотреть фильмы бесплатно
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.