0

Média: Japonsko chce pomáhat v rozvoji zemědělství na Dálném Východě

Vidělo: 1632 lidí

 

Japonsko chce v nejbližší době projednat s Ruskem konkrétní návrhy, týkající se účasti japonských podnikatelů v rozvoji zemědělství na Dálném Východě, uvedly v pondělí noviny v elektronické verzi Sankei Shimbun.

 

Podle údajů novin se kvůli tomu vydá japonský ministr hospodářství, obchodu a průmyslu Hiroshige Seco do Moskvy na dvoustranné setkání na nejvyšší úrovni, které se má konat během summitu Asijsko-Tichomořské ekonomické spolupráce (APEC) v listopadu tohoto roku v Peru.

 

„Bude vytvořen orgán podpory soukromého sektoru (základna) k rozvoji zemědělství na Dálném Východě s cílem zvýšení zemědělské výroby a zvýšení kvality výroby pomocí japonských technologií a know-how", uvádí Sankei Shimbun.

 

Uvádí se, že existují návrhy na využívání předních technologií při stavbě skleníků a obilního terminálu, a Japonsko doufá, že pomoc v rozvoji zemědělství na Dálném Východě bude napomáhat vyřešení územního problému s Ruskem. Tento problém je spojen s nároky Tokia na Jižní Kurily.

 

Nedávno vláda premiéra Sinzó Abeho informovala o rozhodnutí rozvíjet ekonomickou spolupráci s Ruskem, nezávisle na územních problémech, a počítá s tím, že to přispěje k jejich vyřešení a uzavření mírové smlouvy s Ruskem.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.