0

Vědci zjistili, že zdravý způsob života pokaždé nevede k dlouhověkosti

Vidělo: 1764 lidí

 

Předčasné stárnutí mají někteří lidé uloženo v genech, proto jim nepomůže dokonce ani zdravá strava, sportování a ani to, že se vzdají škodlivých zvyků, píše The Guardian s odvoláním na odborníky z Kalifornské univerzity.

 

Vědci podrobili výzkumu DNA 13 tisíc dobrovolníků z Evropy a USA a zjistili, že u 5 % účastníků experimentu je riziko předčasného úmrtí o 50 % vyšší, než norma. Badatelé dospěli k takovému závěru po tom, co stanovili biologický věk účastníků experimentu za pomoci metylování DNA, faktoru, ovlivňujícího expresi genu, který má zase vliv na proces stárnutí.

 

Podle slov vědců je u šedesátiletého muže majícího sklon k předčasnému stárnutí pravděpodobnost předčasného úmrtí o 15 % vyšší než u jeho kouřícího vrstevníka, který nespadá do výše uvedených 5 %. Badatelé vyslovili naději, že jejich výzkumy pomohou najít způsob, jak zpomalit rychlost stárnutí. „Je to důležitý mezník pro realizaci tohoto snu", zdůraznil vědec Steve Chorvat.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.