0

Die Welt: Merkelová odsoudila Německo k úplné izolaci

Vidělo: 1857 lidí

 

Německá kancléřka Angela Merkelová ztratila poslední spojence v Evropě a tím odsoudila zemi k úplné izolaci, píší noviny Die Welt.

 

Sporná rozhodnutí Merkelové mají pro ni stále zhoubnější důsledky. Mezi nespokojenými zeměmi se už vytvořily dva tábory: z jedné strany Řecko, Portugalsko, Španělsko a Itálie, které se už nechtějí podřizovat německému diktátu, a z druhé strany státy východní Evropy, které už nechtějí slyšet o politice „otevřených dveří" a přijímat migranty, uvádějí noviny.

 

Evropští vládní představitelé se neostýchají skepticky reagovat na optimistické prognózy kancléřky. Tak například italský premiér Renzi tvrdě zkritizoval summit, který se konal v Bratislavě, a řekl, že setkání nebylo nic víc než „dobrá projížďka po Dunaji", která nemůže ovlivnit řešení problémů, stojících před EU.

 

Vzhledem k tomu, jak velké naděje vkládala kancléřka do tohoto setkání v souvislosti s řešením krize, podobné poznámky od „starého přítele Renziho" jsou pro Merkelovou skutečným políčkem, zdůrazňuje autor článku. Kromě bruselské komise se teď kancléřka nemá na koho spolehnout. Jeden ze spojenců, premiér Velké Británie David Cameron, s nímž Merkelová udržovala ukázkové přátelství, zůstal v minulosti.

 

Další zastánce její politiky, rakouský kancléř Werner Faymann, byl nucen odejít z funkce kvůli masové migraci. Další politici, od Bratislavy do Bukurešti, nechápou, proč mají u sebe přijímat tolik uprchlíků, zatímco občané jejich zemí jsou nuceni se vydávat do Západní Evropy, aby tam hledali práci, uvádějí noviny. Vypadá to, že z evropských „přátel", v něž doufala Merkelová, se postupně stávají její nepřátelé a brzy se cesty Německa a ostatní Evropy rozejdou, uzavírá autor článku.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.