0

Skutečná tragédie. Tak MZV USA zhodnotilo odmítnutí Ruska spolupracovat v jaderné oblasti

Vidělo: 1494 lidí

 

Washington vyslovuje politování v souvislosti s rozhodnutím Moskvy přerušit spolupráci v jaderné oblasti, prohlásil mluvčí ministerstva zahraničí Mark Toner.

 

O zastavení platnosti dohody o spolupráci ve vědeckých výzkumech a pracích v jaderné a energetické sféře informovala ruská vláda včera. Byla rovněž zastavena platnost dohody mezi Rosatomem a ministerstvem energetiky USA o převedení vědeckých reaktorů na nízkoobohacený uran. Důvodem se staly akce Washingtonu, který kvůli událostem na Ukrajině prakticky činnost v této sféře zastavil.

 

Předtím Moskva oznámila, že odstupuje od dohody o zpracování zbrojního plutonia. Na brífinku Toner prohlásil, že USA vyslovují politování v souvislosti s rozhodnutím Moskvy. „Je to skutečná tragédie, protože naše spolupráce v těchto oblastech byla úspěšná.

 

Bylo to v zájmu obou zemí," zdůraznil mluvčí ministerstva zahraničí. Kromě toho poznamenal, že Moskva prozatím Washington oficiálně o přerušení spolupráce v jaderné oblasti neinformovala. Na ruském ministerstvu zahraničních věcí zdůraznili, že Moskva je připravena spolupráci s USA v jaderné sféře obnovit. Washington ale musí potvrdit, že je ochoten plnit příslušnou dohodu v plném rozsahu.

скачать dle 11.1смотреть фильмы бесплатно
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.