0

Zeman: Evropští lídři nejsou těmi vysněnými vedoucími činiteli

Vidělo: 1588 lidí

 

Budoucnost Evropské unie je mlhavá, protože ji řídí lidé, neschopní jednat v podmínkách krize, prohlásil český prezident Miloš Zeman v interview pro internetový zdroj lenta.ru na okraj fóra Dialog civilizací, které se pořádá na řeckém Rhodosu.


„Budoucnost Evropské unie je závislá na jejích občanech a na politických lídrech. Podle mne ale nejsou dnešní evropští lídři ani zdaleka těmi osobnostmi, po kterých bychom toužili. Zvykli si jednat ve standardních podmínkách, a to je v současné situaci zjevně nedostačující," řekl Zeman.

„Dnes nemá Evropská unie vůbec žádnou obrannou strategii. Podívejte se sami — vnější hranice EU nejsou chráněny. Brexit znamená, že spojená Evropa bude z vojenského hlediska ještě slabší. Je to prostě šílenství! A EU nemá žádnou zahraničněpolitickou strategii. Proslulá otázka Henryho Kissingera: „Jaké telefonní číslo má Evropa?" zůstává do dneška bez odpovědi.

 

Po pravdě řečeno máme pouze společné ekonomické základy, například společnou měnu. I za ni Bohu dík! Nemáme ale celoevropskou fiskální politiku, jednotný systém zdanění. A o takových věcech jako celoevropský sociální systém nebo unifikovaný přístup k ekologii ani nemluvě. EU je stále ještě obr z hlediska ekonomiky.

 

Ovšem z politického hlediska je Evropská unie trpaslík, protože nemá společného lídra ani společnou politiku," řekl Miloš Zeman v interview.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.